Výpočet kubatur a vytyčení za pomocí dronu

Výpočet kubatur materiálu a jeho inventarizace je pomocí dronu velmi přesná a rychlá. Za použití nejpřesnější snímací techniky, centimetrově přesného pozicování RTK a geodeticky zaměřených vlícovacích bodů jsme schopní mnohem přesnějšího výpočtu objemu materiálu oproti klasickým metodám měření kubatur.  Velkou výhodou je možnost archivace naměřeného objemu v podobě 3D modelu na vzdáleném úložišti tzv. cloudu, na který máte přístup z jakéhokoli i mobilního zařízení.

 

pískovny, kamenolomy, měření objemů
Ukázka prostředí softwaru pro měření – tento software můžete, ale nemusíte použít – v případě potřeby dodáme jednoduchý papírový protokol o měření

Měření objemu kubatur pomocí dronu – jak to probíhá?

Po příjezdu na místo si situaci prohlédneme a umístíme na správná místa kontrolní vlícovací body, které si geodeticky zaměříme, následuje nalétání oblasti dronem a pořízení referencovaných dat. Poté se přesouváme do kanceláře, kde ve specializovaném softwaru proběhne složení 3D modelu pískovny či kamenolomu, jeho zpřesnění pomocí vlícovacích bodů a nahrání na cloud jako záloha dat a konečné měření objemů zájmových míst. Na měření objemů kubatur používáme profesionální dron pro fotogrammetrii DJI Mavic 3 Enterprise, nebo vyšší řadu pro opravdu náročné zakázky dron DJI M350 RTK + fotogrammetrická kamera DJI P1 či laserový skener DJI L2.

V tomto okamžiku zákazník obdrží email s protokolem o měření, nebo s odkazem na model, k modelu vzdáleně pomocí internetu a klasického internetového prohlížeče. Není potřeba nic nikam složitě instalovat. Do modelu si můžete vepisovat poznámky, měření si ukládat a toto vše zůstane archivováno po takovou dobu, jakou budete chtít. Velkou výhodou je, že je možné jednotlivá měření v průběhu času mezi sebou přímo porovnávat a tak sledovat časový vývoj změny objemů.

letecké práce s dronem - měření kubatur

Kontaktujte nás pro cenovou nabídku pomocí poptávkového formuláře – nebo zavolejte na 737 410 213 či napište na info@inspektra.cz

Uveďte telefonní číslo, pokud vás můžeme kontaktovat tímto způsobem. Nezapomeňte na editaci předvolby pro telefonní čísla mimo ČR.