Kontrola mostních konstrukcí za pomocí dronu

Mostní konstrukce jsou velmi zatěžované tělesa, která jsou ze všech stran vystaveny mnohdy velmi nepříznivým povětrnostním podmínkám. Jejich konstrukce může být různá a množství vad může být velmi široké. Existuje mnoho úhlů pohledu, do kterých se potřebujeme dostat, abychom mohli reálný stav mostu, jeho uchycení, stav spojů a jeho povrchové úpravy správně vyhodnotit. Na tyto činnosti používáme dron s kamerou umístěnou 2 místech. Na horní palubě pro kontrolu mostní konstrukce zespodu a na klasickém spodním úchytu pro kontrolu mostu z horních a bočních pohledů.

Díky termokameře na dronu jsme schopní odhalit problémy se svrchní vrstvou asfaltového povrchu a jejím přilnutím k povrchu vozovky. Díky kamerám s vysokým rozlišením a optickým přiblížením jsme schopní detekovat delaminace jak v betonové, tak v ocelové konstrukci. Pro tyto účely také používáme termovizní diagnostiku. Díky širokoúhlým kamerám s vysokým rozlišením jsme schopní detekovat korozi, nebo pořídit data pro tvorbu aktuální mapy nebo 3D modelu mostu.

Kontaktujte nás pro cenovou nabídku

Nabízíme: letecké práce za využití dronu. Mezi naše obory patří energetika, teplárenství, stavebnictví, věda a výzkum, precizní lesnictví i zemědělství a samozřejmě i klasické služby v oblasti leteckého filmu a videa. Kontaktujte nás pro cenovou nabídku nebo další informace o naší činnosti.